Finalists 2024

Accountancy Team of the Year (large firm)
BDO
EY Private
KPMG UK
PwC UK
RSM UK

Accountancy Team of the Year (midsize firm)
Blick Rothenberg
CLA Global TS Tax Services
Dixon Wilson Chartered Accountants
Grassi
Telic Advisory

Boutique Firm of the Year
Arkwood
Circe Law
Fischer Ramp Buchmann
NIKA LAW
Telic Advisory

Contentious Trusts and Estates Team of the Year (large firm)
Baker McKenzie
Carey Olsen
Farrer & Co
Irwin Mitchell
Ogier

Contentious Trusts and Estates Team of the Year (midsize firm)
Boodle Hatfield
Collas Crill
Fladgate
Lenz & Staehelin
Schellenberg Wittmer

Digital Assets Practice of the Year
Carey Olsen
Forsters
Herbert Smith Freehills

Employer of the Year
Axis Fiduciary
Ellis Jones Solicitors
Forsters
NIKA LAW
Saffery Trust

Family Business Advisory Practice of the Year
Boodle Hatfield

Crysalia
Dolce Vita Advisors
Forsters
Wingspan Legacy Partners

Financial Advisor Team of the Year
Evelyn Partners
Garrioch & Ellse
Redmayne Bentley
Spring IM
Stonehage Fleming

International Legal Team of the Year (large firm)
Baker McKenzie

Charles Russell Speechlys
Forsters
Macfarlanes
Ogier

International Legal Team of the Year (midsize firm)
Bär & Karrer
Boodle Hatfield
Harbottle & Lewis
Harneys
Lenz & Staehelin

Investment Team of the Year
Kindly sponsored by Katten

Barclays Private Bank
Capital Generation Partners
Evelyn Partners
RBC Wealth Management
Waverton Investment Management

Multi-Family Office Team of the Year
Kindly sponsored by Penningtons Manches Cooper
Dolce Vita Advisors
Garrioch & Ellse
Our Family Office
Stonehage Fleming
Whittier Trust Company

Philanthropy Team of the Year
Charities Aid Foundation
Farrer & Co
Herbert Smith Freehills
Northwood Family Office
TD Wealth

Private Client Legal Team of the Year (large firm)
Kindly sponsored by RATHBONES
Baker McKenzie
Forsters
Mishcon de Reya
Stephenson Harwood
Taylor Wessing

Private Client Legal Team of the Year (midsize firm)
Kindly sponsored by Loeb & Loeb

Bilzin Sumberg
Collas Crill
Lenz & Staehelin
Maisto e Associati
Schellenberg Wittmer

Rising Star Award
Samuel Hilton, Affinity Private Wealth
Esther Lee, Kith & Kin Law Corporation
Huzaifa Moosa, Brabners
Elisabeth Squires, Britton and Time Solicitors
Ethan Yu, Withersworldwide

Trust Company of the Year (large firm)
HSBC Trust and Fiduciary Services
JTC
Ocorian
Praxis
ZEDRA

Trust Company of the Year (midsize firm)
Accuro

Affinity Private Wealth
Saffery Trust
Standard Bank
Summit Trust International

Trusted Advisor of the Year
Jonathan Conder TEP, Stephenson Harwood

Pamela L. Cross, Borden Ladner Gervais
Rogério Fernandes Ferreira TEP, RFF Lawyers
Nicholas Jacob TEP, Forsters
Tan Shen Kiat TEP, Kith & Kin Law Corporation

Vulnerable Client Advisory Practice of the Year
Kindly sponsored by Pilanz

Anthony Gold Solicitors
Deacons
Hugh Jones Solicitors
Kith & Kin Law Corporation
NIKA LAW

Special Award

Lifetime Achievement Award
Michael Betley TEP, Ocorian
Gail E. Cohen TEP, Fiduciary Trust International
Nicholas Le Poidevin KC TEP, New Square Chambers
Charles Lloyd, Macfarlanes
John Riches TEP, RMW Law